Hakkımda

SEVİL DENİZ

TURİZM & PR DANIŞMANI & SEYAHAT YAZARI

Seyahat benim için bir tutku! Her yeni seyahat benim için yeni dostluklara yelken açıyor. Seyahatlerden döndükten sonra yazışmalar ve tekrar görüşmeler  başlamıyor mu, işte o zaman keyfime diyecek yok!

7 sene önce babamın rahatsızlığı sırasında, çok yoğun bir tempoda çalıştığımı ve 48 saat üzerine uyuduğumu düşününce, hayata bakış açımı ve hayat tarzımı değiştirerek, radikal bir kararla iş hayatına bir süre ara verip, Amerika’ya gittim. Bir süre dinlendikten sonra, ülkeme geri döndüm. Tam çalışmaya başlamayı düşünürken, uzun bir süre beni görmediklerinden dolayı ailem, bir süre daha çalışmamamı istedi. O kadar yoğun çalışma temposuna alışınca insan boş duramıyor. Uzun süreden beri aklımda olan şey ise turizm deneyimlerimi paylaşmaktı. İlk olarak yazılarımı www. gazeteport. com haber sitesinde paylaşmaya başladım. 4 sene www. gazeteport. com’da köşe yazarı olarak çalıştım.

Yazılarım Hangi Mecralarda Yayınlanıyor?

Birçok dijital mecrada yazılarım yayınlanıyor. Bunlar arasında www. pudra.com, www.marieclaire.com.tr, trendsetter.com.tr, oggusto.com, hurriyet.com.tr, skyscanner.com v.b…

Marie Claire Travel, Marie Claire, Crystal, Trendsetter, Jetlife, Alem  dergilerinde ve  Akşam  gazetelerinde de yazılarımı paylaşıyorum.

Çalışıyor muyum?

Evet. Zaman zaman nefes almadığım aylar oluyor ama dünyayı gezmekten kendimi alamıyorum. Bazı aylar hiç seyahat edemediğim zamanlar oluyor. Bazı zamanlarda ise  İstanbul’a sadece ailemi görmeye ve sınavlara girmeye geliyorum.

Hangi Sektörlere Hizmet Veriyorum?

Şu anda turizm, otel, restoran, cafe ve PR danışmanlığının yanı sıra kişiye ve kurumlara özel organizasyonlar, catering hizmetleri, yurt içi- yurt dışı düğün ve balayı organizasyonları,  temalı partiler, doğum günü partileri düzenlemekteyim.

Okul Hayatım ve İş Tecrübelerim

Marmara Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Golden Age Hotel, Singapur Havayolları, Messe Turizm, Paratus Turizm, Tura Turizm, Boutique Style, Kapadokya Museum Hotel, Woodywille Hotel v.b gibi havayolu şirketlerinde, seyahat acentelerin de ve otellerin çeşitli bölümlerinde görevler aldım.

Eğitim Aldığım Okullar

Turizm bilgilerimi güncellemek ve üniversitelerde deneyimlerimi paylaşmak adına yeniden üniversite sınavlarına girdim ve İşletme ve Medya & İletişim bölümlerinden mezun oldum. Master yapma hakkım kaldı.

Kişiye özel (tailor made) seyahat programları hazırlarken, her defasında misafirlerimle seyahat ediyormuşum hissine kapılıyorum. Balayı programları ise en heyecan duyduğum programlar. İnsanlara hayallerini yaşatmak  benim için ayrı bir keyif. Sıra dışı seyahatler, gurme destinasyonlar, cruise  turları ve mavi yolculuklar en sevdiğim seyahat programları.

Farklı kültürleri keşfetmek ise tam bana göre.

En Sevdiğim Destinasyonlar

İtalya. Dolce Vita! ( Tatlı Hayat ) Bana ” ülkenden başka nerede yaşarsın?” diye sorulduğunda, ” en çok İtalya’da huzur bulduğumu” söylerim. Ziyaret ettiğim sayıyı inanın bilmiyorum ama 100 kere daha gidebilirim. En yakın dostumun İtalyan olması ise beni İtalyanlara biraz daha yakınlaştırıyor.

Como, Capri, Amalfi, Toskana, Sardunya Adası, Porto Cervo, Cinque Terre, Singapur, Sidney, Los Angeles, Florida, Cote D’ Azur, Eze, Grasse, Alsace, Porto ve Cascai, Sintra, Vigo, St. Moritz, Kitzbuhel, Courchevel, Lech, Zermatt, Dolemiti, Bora Bora Adaları ve Seyşeller, Yunan Adaları, Dalmaçya kıyıları en çok sevdiğim destinasyonlar arasında.

Türkiye’de  En Çok Beğendiğim Destinasyonlar

Datça, Bozburun, Hisarönü, Kaş, Kalkan koyları, Göcek, Bozcaada, Çeşme- Alaçatı, Gaziantep, Kapadokya, Karadeniz yaylaları en sevdiğim yerler…

En sevdiğim tatil programları tabi ki turkuaz denizlerde dalış, spiritüel kaçışlar, gurme destinasyonlar, macera ve safari dolu programlar…

Gitmek İstediğim Destinasyonlar

Antartika, Galapagos, Yeni Zellanda.

 

Hayat paylaştıkça güzel!

Sevil Deniz

https://www.sevildeniz.com