Bayram’da Nereye Gitmeli?

Bayram’da Nereye Gitmeli?

Yine bir bayram kapımıza dayandı. Yaklaşık bir aydan fazladır bana arkadaşlarımdan gelen telefonlar, mailler, facebook mesajları yavaş yavaş durulmaya başladı. Editör olmamın yanı sıra  kişiye özel seyahat programları da hazırladığım için, onlar da dost kontenjanından faydalanıyorlar. Neyse ki programlar yapıldı, her şey teslim edildi. Sağ salim gidip döndüklerinde seyahatlerini bana canlı canlı anlatmaya gelirler. Ben de sanki onlarla gitmiş gibi yaşarım o anları.

İstanbul’a ilk defa benim için bugün kış geldi. Aralık’daki gibi bir hava var dışarıda. Deniz yemyeşil ve köpürüyor. Daha şimdiden yazı özlemedim desem yalan olur. Biz insanoğlu pek nankörüz canım. Şunun şurasında Mayıs’a 8 ay kaldı. Eyvah içim daha da üşüdü. Çok sıcak olmasın ama güneş o tatlı yüzünü ara ara göstersin bana yeter.

Bayram süresince hava güzel olacak diyorlar ama baksanıza şimdiden kış bastırdı.

Bayramlarda 5 senedir almış olduğum zorunlu olmadıkça seyahat etmeme kararım bu bayramda geçerli. Bu sefer de İstanbul’da ailem ve dostlarımdan yana kullanacağım. Çünkü senelerdir turizm sektöründe bayram seyran demeden çalıştım. Biraz onun acısını çıkarıyorum galiba. Çok zordur bayramlarda çalışmak. Herkes ailesinle birlikteyken, tatildeyken sen işinin başında olursun. Bir iki sene önceden gelecek yılların tatilini ezbere bilirsin. Bir de demezler mi” sizin işiniz her zaman tatil gibi” diye. Geçenlerde bir arkadaşıma bayram ne zaman diye sordum ”bana bunu sen mi soruyorsun ” diye sordu. ”Evet artık bayramlara bağımlı olarak yaşamıyorum” dedim. Sadece bayram tatillerinde kendine zaman ayıracak okurlarımı da düşünerek bu sıralarda güzel olan seyahat destinasyonlarından bahsedelim.

Bayram’da Ege ve Akdeniz hala güzelliklerinden pek de bir şey kaybetmez diye düşünüyorum. Datça, Kaş, Kalkan, Fethiye, Hisarönü, Selimiye, Göcek, Çeşme, Ayvalık Cunda Adası eh bir de Shengen vizeniz varsa eğer, Simi ve Midilli Adaları’da günübirlik harika olur.

Beypazarı, Safranbolu, Abant, Sapanca, Ağva, Şile, Kapadokya, Mardin ve Antep turları…

Yakınlar: Hırvatistan, Yunan Adaları, Selanik, Prag…

Uzakdoğu için: Koh Samui, Bangkok, Singapur, Kualalumpur, Bali.

Avrupa için: Brugge, Amsterdam, Hamburg, Milano, Toskana Vadisi, Venedik, Floransa.

Amerika için: Newyork, Kaliforniya, Miami… Tam’da alışveriş zamanı.

 

Keyifle gezmeniz dileğiyle!

Sevil DENİZ

www.sevildeniz.com

instagram sevildeniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir