Radisson Hotel Group Hijyen Taahhüdü ve Güvenlik Protokolü

 Radisson Hotel Group, SGS ile İşbirliği İçinde Yürüteceği Global Temizlik ve Hijyen Taahhüdü Radisson Güvenlik Protokolünü Duyurdu

Radisson Hotel Group tarafından bugün yapılan bir açıklamayla dünyanın lider gözetim, denetim, test ve belgelendirme kuruluşu SGS ile işbirliği içinde Radisson Hotels Güvenlik Protokolü adlı yeni bir derinlemesine temizlik ve dezenfeksiyon prosedürünün devreye alındığı duyuruldu.

Radisson Hotel Group, misafirlerinin, çalışanlarının ve iş ortaklarının sağlık, emniyet ve güvenliğini sağlamayı birincil önceliği olarak kabul etmektedir. Tüm mevcut sağlık ve güvenlik süreçlerini kapsamlı bir şekilde gözden geçiren Radisson Hotel Group, ek protokoller geliştirmek ve doğrulamak için uzmanlardan oluşan bir ekiple çalıştı. Bu geliştirilmiş protokoller, operasyonel yönlendirmeler ve kapsamlı sağlık ve güvenlik prosedürleri, SGS tarafından doğrulanarak, misafirlerinin check-in’den check-out’a kadar güvenliğini ve içlerinin rahat etmesini sağlamak için yerele uyarlanacaktır. Radisson Hotellerinin Güvenlik Protokolü, Radisson Hotel Group’un dünya çapındaki tüm otellerinde hali hazırda uygulanan temizlik, dezenfeksiyon ve hijyen standartlarını daha da güçlendirecektir.

Bu yönergeler içerisinde, tüm girişlerde dezenfektan üniteleri, Kişisel Koruyucu Ekipman (PPE), temizlik ve dezenfeksiyon sıklığının artırılması ve kaydedilmesi, Toplantı ve Etkinlik mekanları dahil otellerin her alanında sosyal mesafe uygulanması, yerel eğitimler, Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri veya Dünya Sağlık Örgütü tavsiyeleri ve sağlık yönlendirmeleri, gıda güvenliği standartlarının vurgulanması, çalışanlara kapsamlı eğitimler verilmesi olarak sıralanabilir. Radisson Hotel Group’un geliştirilmiş temizlik ve dezenfeksiyon standartları, global hijyen çözümleri sunan Diversey şirketi işbirliği ile geliştirildi, sınıfının en iyisi temizlik ve hijyen çözümleri ile harmanlayarak ve güçlendirilmiş protokoller ve sağlık hizmetine yönelik patentli teknolojiler ile pekiştirildi.

Radisson Hotel Group, hijyen, temizlik ve güvenlik koşullarına en yüksek standartlarda uyulduğunu göstermek için SGS tarafından verilen onay belgesini sunuyor olacak. Bu süreç, SGS’nin merkezinin yürüttüğü bir onay sisteminden geçiyor olacak. Bu program kapsamında, oteller münferit olarak da, son teknolojiler ile yapılan testlerin de dahil olduğu, kapsamlı yerel denetlemeleri tamamlayarak, bu onay belgesini alabilecek.

Radisson Hospitality AB CEO’su ve Radisson Hotel Group Global Yürütme Kurulu Başkanı Federico J. González, şu açıklamada bulundu: “Radisson Hotel Group olarak misafirlerimiz ve çalışanlarımız için temiz ve güvenli bir ortam sunma taahhüdüyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. COVID-19, tüm dünyayı temelinden etkiledi ve değiştirdi. Yeni bir yolculuk çağında kapılarımızı tekrar açarken çalışanlarımızı, misafirlerimizi ve iş ortaklarımızı korumak için çaba harcamamız büyük önem taşıyor. Bunu sağlamak amacıyla konaklama deneyimini her yönüyle detaylı bir şekilde inceledik ve Radisson Hotels Güvenlik Protokolü programımızı oluşturmak ve yürütmek için SGS ile işbirliği yapmaktan memnuniyet duyuyoruz.”

SGS’nin CEO’su Frankie Ng ise: “SGS’nin seyahat ve konaklama sektöründe dünyanın önde gelen firması olması, sağlık ve güvenlik uzmanları ağımızı kapsamlı olarak geliştirmemizi ve açık bir protokol ile yönetim prosedürlerini ve otellerin dezenfeksiyon durumlarını kontrol etmemizi sağlıyor. Amacımız, maksimum hijyen standartlarının uygulanması, misafirlerin ve Radisson Hotel Group çalışanlarının korunmasıdır” dedi.

Radisson Hotel Group, marka taahhüdünü genişletmek için 20 adıma ek olarak 10 adımlık bir Toplantı ve Etkinlik prokolünü de açıklıyor olacak. Şirket, bu gerekli operasyonel detayları gelecek haftalarda tamamlamayı planlıyor. Değerlendirilmekte olan bazı ilkeler arasında şunlar yer alıyor:

  • Oteldeki tüm alanların, özellikle çok temas edilen yüzeylerin temizlik ve dezenfeksiyon sıklığını artırmak
  • Otelin girişinde ve ortak alanlarda alkol bazlı el dezenfektanı üniteleri ve eldiven bulundurmak
  • Tüm oda anahtarlarını dezenfekte etmek ve check-in sırasında güvenli bir şekilde sunmak
  • Teması minimuma indirmek için misafirlere hızlı check-out seçeneği sunmak
  • Nakitsiz ödeme şekillerinin oluşturulması ve desteklenmesi
  • Her odada uygulanan temizlik ve dezenfeksiyon prosedürlerini gösteren kapı askıları
  • Çalışanlara kapsamlı hijyen ve koruma eğitimleri vermek
  • Çalışanlara maske ve eldiven gibi Kişisel Koruyucu Ekipman sağlamak

Radisson Hotels Güvenlik Protokolü hakkında daha fazla bilgi için:

https://www.radissonhotels.com/en-us/social-responsibility/health-safety

MEDYA İLETİŞİM BİLGİLERİ:

Lucie Cardona, Radisson Hotel Group, EMEA

lucie.cardona@radissonhotels.com

Laura Langemo, Radisson Hotel Group, Americas

laura.langemo@radissonhotels.com

Eunice Tan, Radisson Hotel Group, APAC

eunice.tan@radissonhotels.comRADISSON HOTEL GROUP HAKKINDA

“Her An Değerlidir” felsefesiyle hizmet sunan Radisson Hotel Group dünya çapında yedi farklı otel markası ve 120 ülkede 1.400’den fazla faal ve yapım aşamasındaki oteliyle dünyanın en büyük otel gruplarından biridir.

Radisson Hotel Group portföyünde Radisson Hotels ticari markası altında faaliyette bulunan Radisson Collection, Radisson Blu, Radisson, Radisson RED, Park Plaza, Park Inn by Radisson ve Country Inn & Suites by Radisson yer almaktadır.

Küresel ödül programımız Radisson Rewards ile konuklarımıza unutulmaz anlar yaşatacak, eşsiz ve kişiye özel imkanlar sağlamaktayız. Radisson Rewards, konuklarımız, etkinlik planlayıcılarımız, seyahat acentelerimiz ve iş ortaklarımıza özel bağlılık avantajları sunar.

Yaptığımız her şeyin merkezine konuklarımızı ve ihtiyaçlarını aldığımız Radisson Meetings, her toplantı veya etkinliği takvimdeki bir tarihten çok fazlası olarak değerlendirir. Kişisel, Profesyonel ve Unutulmaz olmak üzere üç hizmet taahhüdü etrafında tasarlanan ve özel servislerle sunulan Radisson Meetings, ‘Yes I Can!’ felsefesi ve benzersiz %100 Karbon Nötr yaklaşımıyla konuklarımız için başarılı ve benzersiz deneyimler yaratır.

Dünya çapında 100.000’den fazla ekip üyesi Radisson Hotel Group ve Radisson Hotel Group sistemlerinde çalışma lisansına sahip otellerde görev yapmaktadır.

Daha detaylı bilgi için:

https://www.radissonhotels.com/corporate

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.