Luxury Traveller Made Marbella’da Tüm Dünyadan Misafirlerini Ağırladı…

Luxury Traveller Made Marbella’da Tüm Dünyadan Misafirlerini Ağırladı…

Luxury Traveller Made, her sene farklı ülkelerde dünyaca ünlü ‘’Luxury Travel Designer ’’ ve seyahat acentelerini ağırlıyor. Luxury Traveller Made, bu sene kapılarını İspanya’nın lüks destinasyonu Marbella’da açtı.

Seyahat, concierge hizmetleri ve lükse dair her şey gündemde. Yeni trendler, sıra dışı oteller, lüks restoranlar, lüks markalar birbiriyle yarıştı.

Mart 24-27 Mart tarihleri arasında gerçekleşen Luxury Traveller Made için bu sene ikinci kez davet aldım.  Dünyanın en ünlü gazetecileri, seyahat yazarları, dünyaca ünlü influencerlar ile birlikteydik… Bir de Türkiye de bile yoğunluktan rastlamaya fırsat bulamadığımız, seyahat acenteleri sahipleri, yöneticileri olan arkadaşlarımla orada görüşmek oldukça keyifliydi…

Bu sene seçkin destinasyonlar arasında; Rwanda, Botsvana, Sri Lanka, Myanmar, Butan, İskandinavya, Cuba, Kutuplar, Türkiye, İsrail ve Oman yer alıyor.

Marbella, şirin butikleri, Michelin yıldızlı restoranları, casinoları, sofistike otelleri, golf otelleri, eşsiz kumsalları ile yaşanılası gereken destinasyonlar arasında yer alıyor.

Dünya sosyetesinin en çok tercih ettiği yerlerden biri Marbella. Akdeniz’in kıyısında bulunan, Marbella gerçekten de yaşanılması gereken eşsiz destinasyonlardan…

Türkiye’nin seçkin acentelerinden biri olan Far’n Away’in  sahipleri Meltem ve Levent İskit başarılarıyla ülkemizi onurlandırdı.  Hadi biraz ülkemize değer katan turizm gönüllülerini tanıtalım.

Meltem İskit

1986’da Üsküdar Amerikan Kız Lisesi ve 1990’da Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra, Amerikan bilgisayar şirketi NCR’da 12 sene uluslararası pazarlama ve yöneticilik yaptı.

Hem iş sebebiyle, hem de yeni yerler görme merakından, dünyanın pek çok yerini gezme, değişik ülkelerde çalışma ve farklı kültürleri tanıma fırsatı oldu.

Çok severek yaptığı seyahat organizasyonları hobisini 2002 yılında meslek haline getirmeye karar verdi ve turizm sektöründe bir süre tecrübe edindikten sonra, 2006’da Far’n Away Travel’i kurdu.

Dünyanın farklı yerlerine küçük gruplarla yaptığımız gezilerin pek çoğuna tur lideri olarak katılıyor.

Özellikle Afrika’da safari turları en büyük tutkusu. Gezmiş olduğu 100’den fazla ülke, 13 yılda eşlik ettiği 130’dan fazla grup turu tecrübesi ve hiç bitmeyen seyahat tutkusu sayesinde, Far’n Away Travel müşterilerine, özel deneyimler yaşatacak gezi programları tasarlıyor.

Levend İskit

1983’de Adana Anadolu Lisesi, 1988’de Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden, 1989’da da İstanbul Üniversitesi Uluslararası İşletme İhtisası MBA programından mezun olup, 1991’de NCR Bilişim Sistemleri A.Ş.’de çalışmaya başladı. Bir süre Türkiye’de çalıştıktan sonra Almanya’da Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinde çeşitli yöneticilik görevleri ile yoğun seyahat hayatı başlamış oldu.

Bilişim sektöründeki 20 yıllık profesyonel hayatını ödeme sistemleri ve dışkaynak kullanım servisleri konusunda dünyanın en büyük şirketlerinden birisi olan First Data’nın Türkiye genel müdürlük görevi ile sona erdirdikten sonra 2010’da Far’n Away Travel Yönetici ortağı olarak en sevdiği fotoğraf, şarap, yemek (yapmak ve iyi yapılanların takdirle keyfini çıkartmak), outdoor sporları (özellikle pistdışı ve helikopter kayağı) ve seyahat hobilerini işe dönüştürmüş olmanın manevi hazzı ve heyecanı ile çalışıyor, helikopter kayağı, doğa ve şarap&lezzet turlarımızın pek çoğuna tur lideri olarak katılıyor.

Chaine des Rotisseurs Officer üyesi olup, şarap ve içecekler konusunda eğitiminde Wine and Spirits Education Trust (WSET) Level 3 sertifikasını alarak Türkiye Şarap Uzmanları ve Eğitimcileri Derneğinin ilk üyelerinden birisi oldu.

Gezmiş olduğu 100’dan fazla ülke, 500’den fazla şehir tecrübesi, deneyimlediği yüzlerce özel restoran, şarap ve viski üreticisi sayesinde Far’n Away Travel müşterilerine karşılaştırmalı tavsiyelerde bulunarak, istedikleri tarzdaki programların tasarlanması ve özel deneyimler sunulmasını sağlıyor.

 

 

Sevil Deniz

Lüks Seyahat Danışmanı

www.sevildeniz.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.