Dubai’de Yapılması Gereken 10 Şey!

 

Dubai’de Yapılması Gereken 10 Şey

Seçkin gurme restoranları, sofistike otelleri, dünyaca ünlü alışveriş merkezleri, devasa gökdelenleri, kilometrelerce uzanan plajları, zümrüt yeşili denizi, her yaşa hitap eden eğlence parkları, macera dolu çöl safarileri ile herkesin hayalini süsleyen Dubai, dünyanın en güzel şehirleri arasında yer alıyor.

1- Mall of Emirates’in içinde bulunan ‘Ski Dubai’ görülmeye değer güzelliklerden. Dışarı da 40 derece sıcaklık varken, siz kayak merkezinde kayak yapabilirsiniz. Etrafta gezinen penguenler ise insana ayrı bir keyif veriyor.

2- Burj Khalifa’daki lazer ve havai fişek gösterileri Dubai ziyaretinizde size en çok keyif veren aktivite. Akşam saatlerinde çevresindeki restoranlarda yemek yerken, bu muhteşem manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.,

3-  Burj Al Arab yelkenli şeklindeki siluetiyle dünyanın sıra dışı otellerinden.  Oteli ziyaret etmek ise ücretli. Terasındaki restorandan Basra Körfezi’nin eşsiz manzarasını seyretmek oldukça keyifli.

4- Binlerce deniz canlısını içinde barındıran, Dubai Mall’ın içerisinde bulunan akvaryum görülmeye değer.

5- Çöl Safarisi yapmak istiyorsanız, kum tepeleri arasında eşsiz maceralar sizleri bekliyor. Çöl Safarisi Dubai’nin vazgeçilmez aktivitelerinden. Eğer sizin için uygunsa, Bedevi çadırlarında konaklama deneyimi yaşayabilirsiniz! Deve sırtında çölde bir tur atmadan geri dönmeyin!

6- Alışveriş için Dubai denildi mi biraz nefes almak gerekiyor. İnanın insanın nefesinin kesildiği mağazalar, ünlü tasarımcılar bu dünyada olmak için birbiriyle yarışıyor.

7- Wild Wadi Waterpark çocukların ve yetişkinlerin zevke doyacağı muhteşem bir yer. Mayolarınızı yanınıza almayı unutmayın.

8-Palmiye Adası’nı ziyaret etmeden, Dubai’den dönmek biraz hüzün verici. Burası gerçekten de ayrı bir dünya.

9- Şehri gökyüzünden seyretmek isterseniz, helikopter turu en güzel seçenek!

10- Dubai Creek’te ‘Abralar’ ile (Arap Yelkenlisi) mutlaka gezerek, şehrin birbirinden değişik manzaralarını fotoğraflamanız çok keyif verici.

Sevil DENİZ

www.sevildeniz.com

instagram sevildeniz

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir